ANASAYFA | DERNEK  | ENGLISH
Açık Yayın Politikaları

Açık Erişim Politikası


SHYD açık erişim sağlama politikasını benimsemiş olup yayınlanan tüm makaleleri herkesin okuyabileceği ve indirebileceği bir ortamda ücretsiz olarak sunmaktadır. 
Açık erişim, disiplinler arası gelişimi pekiştiren ve farklı disiplinler arasında işbirliğini destekleyen bir yaklaşımdır. SHYD, makalelere daha fazla erişim ve daha şeffaf bir inceleme süreci sunarak, kendi alanına katkıda bulunmaktadır. Bu nedenle bu dergide yer alan makaleler, yazarına ve orijinal kaynağa atıfta bulunulduğu sürece, kullanabilmektedir. Yazarlardan veya yayıncılardan izin alınması gerekmemektedir. Bu dergideki makalelere arama motorları, web siteleri, bloglar ve diğer dijital platformlar aracılığıyla ulaşılabilmektedir.
SHYD, açık erişim politikası doğrultusunda kütüphanelerin dergi içeriğini kütüphane katalog kayıtlarına almalarını önermektedir. Ayrıca hiçbir kütüphane veya okuyucudan yayınlanan elektronik makalelere erişim için üyelik/abonelik ücreti istememektedir.
SHYD, makale işlem ücreti (değerlendirme ücreti veya basım ücreti) ve makalelere erişim için abonelik ücreti gibi hiçbir ücret istememekte olup dergide basılan tüm makalelerin tam metinlerine http://www.shydergisi.org  web sitesinden ücretsiz olarak erişilebilir.
12 Eylül 2012 tarihinde kabul edilen, yayın kurulunun da benimsediği bu açık erişim politikasına http://www.budapestopenaccessinitiative.org/boai-10-translations/turkish-translation adresinden ulaşılabilir.

CREATİVE COMMONS
SHYD’de yayınlanan tüm çalışmalar "Creative Commons Attribution License (Attribution-Non Commercial-No Derivatives 4.0 International CC BY)" lisanslanmıştır. Bu lisans, telif hakkı bulunan bir eserin veya çalışmanın ücretsiz olarak dağıtılmasını sağlayan bir çeşit kamu telif hakkı lisansıdır. Bir yazar oluşturduğu eseri kullanılması için paylaşmak veya üzerinde değişiklikler yapma hakkını vermek istediğinde bu lisansı kullanmaktadır.
Bu lisans kapsamında taraflar, yayınlanan tüm makaleleri, veri setlerini, grafik ve ekleri kaynak göstermek şartıyla veri madenciliği uygulamalarında, arama motorlarında, web sitelerinde, bloglarda ve diğer tüm platformlarda çoğaltma, paylaşma ve yayma hakkına sahip olurlar. 


88x31 1200px-Open_Access_logo_PLoS_transparent

 
Copyright © 2019 SHYD. Bu sitenin tüm hakları Yönetici Hemşireleri Derneği'ne aittir.

LookUs & Online Makale